Úvodem
Program Pro návštevníky
Pro účinkující
Fotogalerie Press
Kontakty

Vážení účinkující!

Velmi si ceníme vašeho zájmu vystoupit na našem festivalu.
Narozdíl od většiny jiných - současných, je náš festival zcela nesoutěžní, všem otevřený (samozřejmě s ohledem na možný počet vystoupení - lze odehrát jen 3 x hru pro dospělé a jen 3 x pohádku).
Jedinečné místo konání - zříceniny hradu - nabízejí velmi příjemnou atmosféru a solidní zájem publika - místního i přespolního.

Veškeré organizační a finanční záležitosti vyřizuje obcí pověřený organizátor Ondřej Sedláček (vizte Kontakty).

Pořadatelem akce
je obec Potštejn, která spravuje též hrad.


ZÁZEMÍ A VYBAVENÍ PRO ÚČINKUJÍCÍ

- pro akci je zajištěn celý hradní areál: za dobrého počasí se k hraní využívá především zastřešené pódium, případně rovná travnatá plocha před hradní kaplí, při nepřízni počasí lze využít zastřešenou uzavřenou prostoru bývalého hradního kostela (má dva vchody: vpředu pro diváky, z boku menší, kterým lze vstoupit na scénu zvenku), výběr prostoru závisí na dohodě, popřípadě na počasí;

- pořadatel může poskytnout účinkujícím světelný mixážní pult se 4 světly na stojanech + dvě menší rampy se světly + zvukový mixážní pult s 2 reprobednami na stojanech, mikrofony a bezdrátový mikrofon a mikroport, CD přehrávač a případně další techniku či přímo profesionálního zvukaře (za úplatu) - záleží na dohodě;

- pro všechny hrací prostory je k dispozici připojení na 220 V;

- příjezd na hrad je po dohodě možný osobními vozy nebo dodávkami (na venkovní plochy přímo, k zastřešenému prostoru do vzdálenosti cca 150 metrů);

- na místě je k dispozici občerstvení, toalety a tekoucí voda;

- ubytování, stavování a další služby nabízí řada podniků přímo v Potštejně
(vizte například obecní web: www.potstejn.cz, případně neoficiální web: www.potstejn.com).


Jako zajímavý zdroj informací o místním kulturním a najmě divadelním dění doporučujeme knihu PĚT DĚJSTVÍ divadelního a společenského života v Potštejně  Ondřeje Sedláčka, která vyšla v červnu 2013, k 5. jubilejní sezóně obnovené OČB Orlice, Potštejn.
Popřípadě knihu Příběh Ochotnicko-čtenářské besedy Orlice v Potštejně, vydáno ke 130. výročí založení OČB Orlice, autor opět Ondřej Sedláček.

Knihy byly vydány s podporou obce Potštejn - lze je objednat přímo tam: www.potstejn.cz, popřípadě jsou dostupné v místním informačním centru.

TOPlist Navštivte malebný Potštejn a vychutnejte skvělou divadelní atmosféru!